Bedýnky do domu

Pravda o tabletkách na hubnutí

Zdravíček vysvětluje o tabletkách na hubnutí

tablety hubnuti 4.jpg

Pravda o tabletkách na hubnutí

Představa, že pozřete kouzelnou pilulku a rázem se zbavíte nadváhy, je dost absurdní, ale i přesto už jí mnozí bezezbytku propadli. Pokud se nedokážete přinutit k pohybu či sportování a odpustit si časté přejídání, můžete se v konzumaci nejrůznějších medikamentů opravdu překonávat, ale kýženého úspěchu nedosáhnete.

Spalovače tuku slibují zaručený návod na štíhlou linii, ale ten se většinou ne a ne dostavit. Je proto třeba vždy si udržet špetku soudnosti. Reklamu hollywoodských hvězd a domácích lidových umělců berte s notnou dávkou rezervy. Pokud chcete učinit ve vztahu ke svému tělu nějaký pokrok, musíte pochopit, že jen chemie nestačí.

 

Vybírejte pečlivě
 

Hubnutí za pomoci tabletek a speciálních nápojů se musí ubírat ruku v ruce s komplexnějším a disciplinovanějším přístupem k vašemu zdraví. Teprve až když spalovačům tuku vytvoříte vhodné podmínky, můžete je zařadit mezi užitečné podpůrné prostředky a nelitovat vydání v ceně, která si někdy nezadá ani s posledním modelem vysavače z teleshoppingu. Hubnutí se neobejde bez sportu, nahrazení tučných jídel vitamíny a omezení konzumace cukroví a alkoholu. I když se vám tohle všechno povede, nemusíte mít ještě vyhráno. Základem je totiž take vhodný výběr preparátu a jeho správné dávkování, což se v džungli nejrůznějších nabídek stává někdy dost tvrdým oříškem.


Ze všeho nejdříve si tedy vždy přečtěte na etiketě obalu složení, a teprve potom se nechte omráčit jeho konkrétním efektem, jinak to dopadne naopak a bez efektu, pokud tedy za něj nepovažujete maják sanitky.

 

Úbytek váhy: pět procent


Neexistuje přípravek, který by byl všespasitelný. Pravdu však nemají ani kritici, kteří všechny spalovače tuku šmahem odsuzují coby podvod. V kombinaci s rozumnou životosprávou některé fungují poměrně spolehlivě, jak ostatně potvrzují pro změnu odborníci. Zřejmě nejúčinnější látkou, kterou spalovače tuku obsahují, je L-karnitin. Ten navíc naše tělo bezprostředně obsahuje, a jeho příjmem si proto nemůžeme ublížit. K tomu, aby L-karnitin odbourával nadváhu, je třeba jej konzumovat pravidelně. „Přípravky, které patří pod pojem spalovače tuku, jsou založeny z valné většiny na bázi L-karnitinu. Je to látka, která se v menším množství přirozeně vyskytuje i v potravinách a podporuje výdej energie formou tepla. To se však děje jen tak, pokud člověk zároveň cvičí nebo zahrne do svých pohybových aktivit pravidelnou rychlou chůzi,“ říká obezitoložka Václava Kunová. Bez vašeho pohybu L-karnitin svůj význam ztrácí. Nejlepších výsledků lze proto dosáhnout tehdy, když změníte jídelníček a začnete se hýbat. L-karnitin pak při hubnutí skutečně pomůže – nečekejte ovšem zázraky, efekt v podobě váhového ubytku bude kolem pěti procent.


Z prostředků na našem trhu L-karnitin obsahuje například Neocarnitargin, který likviduje tuky, stimuluje fyzický výkon a povzbuzuje při únavě přesně tak, jak uvádí výrobce – což není zrovna častým jevem. Konzumace L-karnitinu si ale žádá i úpravu vašeho jídelníčku, častější pohyb a hlavně – abyste už jeho vliv skutečně pocítili, musí se vám do těla dostat v dávce 500 miligramů. Zákazníka proto nesmí (ale nezřídka mohou) zmást údaje o množství na různých výrobcích, kde figuruje buď jako L-karnitin, nebo L-karnitin base s rozdílným procentuálním obsahem účinné látky.

 

Nespoléhejte na zelený čaj
 

Populární jsou i výtažky ze zeleného čaje nebo ananasu obsahujícího enzym bromelain, látku podporující trávení, o které se odborníci donedávna domnívali, že může být rovněž užitečná pro redukci váhy. Řada studií ale nakonec vědce přivedla k opačenému tvrzení. Jeden z nejvíce rozšířených produktů na této bázi je pod názvem Ananas + zelený čaj běžně k dostání v lékarnách i supermarketech za poměrně nízkou cenu (cca 130 Kč za 54 tablet), v odborných testech si však dokonce vysloužil nulové hodnocení.
O mnoho lépe nedopadl ani Lipoxal s 650 gramy výtažku ze zeleného čaje, který se pro změnu pyšní schopností odbourávání tuku v konkrétních partiích – to je ovšem v praxi považováno za nesmysl. Dalším čarovným slůvkem je lecitin, který má nejen odbourávat tuk, ale také tříbit mysl a paměť a zahánět stres. V poslední době se pak značné popularitě těší i spalovače tuku s obsahem kyseliny citrónové, které jsou zacíleny na časté a nepříliš vybíravé jedlíky. Svoje nesporné klady má i chróm, který lze doporučit rovněž diabetikům, neboť potlačuje chuť na sladké, a tedy reguluje hladinu cukru v krvi. Mějte však současně na paměti, že sám o sobě hubnutí neovlivní.

 

Užívejte spalovače obezřetně


Každý ze spalovačů tuku se na vás může projevit jinak, a to i včetně negativních důsledků, jaké mohou nastat třeba v případě koktejlů s vysokým obsahem bílkovin u osob s ledvinovými problémy. Většina extraktů, které se ve výrobcích nacházejí, jsou rostlinného charakteru nebo je lidské tělo samo obsahuje, což už samo o sobě řadu závažných rizik eliminuje. To ovšem neznamená, že nemůže dojít k jejich předávkování. Stává se to třeba v případě látky L-argininu vyskytující se běžně i v drůbežím masu nebo čokoládě, která rozšiřuje cévy, zlepšuje imunitu, nebo podporuje erekci.


Ani populární L-karnitin nemůžete užívat, jak se vám zlíbí – pokud jej v sobě nashromáždíte příliš, tělo jeho přebytky nedokáže zpracovat jinak než jen zatížením vylučovacího systému, které se může stát chronickým. Výzkumy z poslední doby také varují před látkou pikolinanem chromitým, což není nic jiného než dobře vstřebatelná forma chrómu. Ten je považován za nezbytný minerální prvek pro lidský organismus či správnou funkci inzulínu. Jako spalovač tuku se však stále častěji zapisuje na seznam produktů, které nejen, že v tomto směru nefungují, ale podle vědců ve skutečnosti zvyšují riziko poškození DNA.


Těhotné ženy nebo lidé se slabým srdcem by se pak vůbec neměli dotknout jedné z nejžádanějších látek využívaných za účelem hubnutí – efedrinu. Kromě toho, že vyvolává závislost, jsou dnes u něho už doloženy velmi průkazné negativní vedlejší důsledky užívání, které přecházejí do stadia vážných zdravotních problému včetně případů končících úmrtím. Paradoxně však právě efedrin bývá jednu z nejčastějších mnoha balení chemických spalovačů tuku. Téměř šokem skončil jejich test v Německu, který hned v šesti testovaných výrobcích odhalil poměr efedrinu v koncentraci, jež bezprostředně ohrožovala zdraví zákazníků. Ještě hůře pak dopadl test zeštíhlovacích koktejlů, kterých z těch samých důvodů neprošlo z celkového počtu šestnácti neuvěřitelných, zato však nesporně symbolických třináct. Žádný ze spalovačů tuku v podobě tablet byste nikdy neměli nutit svým dětem, protože by si jejich tělo s vysokým dávkováním účinných látek nedokázalo poradit.

Užitečná vláknina


Samostatnou kapitolou jsou mezi spalovači tuku ty, které jsou založené na obsahu vlákniny. Ta vás nejenže dobře zasytí, ale lze na ni pohlížet i jako na jistou prevenci rakoviny tlustého střeva. Vlákninu obsahuje například výrobek Guareta Super Slim. Jeho 90 tablet s glukomananem (přírodní vlákninou) účinkuje na základě odborného testu i při nižším dávkování. Také on je považován za jeden z těch účinných, neboť po jídle snižuje potřebu těla vytvářet inzulín, což je pro efekt hubnutí prospěšné. V případě, že chcete vlákninu využít k pročištění střev při problémech se zácpou, pak neuděláte chybu ani v případě, že stočíte svůj pohled za produktem Psyllium.

 

tablety hubnuti 3.jpg
tabletky hubnuti 2.jpg


  Webové stránky vytvořil DUOWEB.cz
Copyright   |
Ochrana osobních údajů   |