Bedýnky do domu

ZDRAVÍČEK DODÁVÁ CERTIFIKOVANÉ A KONTROLOVANÉ BIOPOTRAVINY SE ZÁRUKOU

logo jpg.jpg
potravinářská komora.jpg
logo-bio-produkt-ez.jpg

ZDRAVÍČEK JE : 
- členem Potravinářské komory České republiky
- členem svazu Pro-Bio České republiky


 PRODUKTY S OZNAČENÍM  BIO OD ZDRAVÍČKA:
- jsou pravidelně kontrolovány a testovány kontrolními úřady

- mají regionální a  jasně doložitelný původ
 
Certifikáty o orig. původu Bio č.: 006928, 00729, 007220, 008087, 008310, 00771, 008187, A 01259, C-HK-006-000, IZAA-87UGT4, MHRA-7X2J, SK 2002-146  No. 041/2010, C-sc- 006- 00083-B, 007695, 008465,A 00891

O BIOPOTRAVINÁCH

Biopotraviny se vyznačují vysokou kvalitou, výraznou a nefalšovanou chutí, v případě zeleniny a brambor také dobrou trvanlivostí. 

Jsou navíc potraviny ekologicky, eticky a sociálně akceptovatelné. Jejich koupí investujete peníze nejen do vlastního zdraví, ale i do životního prostředí a našeho venkova.

Výroba biopotravin je vymezena zákonem č. 242/2000 Sb., o ekologickém zemědělství.

Zakázáno je např. bělení, působení hormonů, ozařování a mikrovlnný ohřev, nakládání s použitím chemikálií atd. Nesmí se také používat syntetické přídatné látky (např. syntetická sladidla). Existuje pozitivní seznam povolených přídatných látek, tzv. éček, jedná se přitom o látky v přírodě běžné nebo zhotovené z přírodních surovin, např. kyselina askorbová (vit. C), oxid uhličitý, kyselina mléčná, kyselina citrónová, karubin, atd.

Spotřebitelé mají v současné době poměrně jasnou představu o tom, co biopotraviny jsou a jaké jsou pozitivní přínosy jejich konzumace. Vědí, že konzumací biopotravin chrání své zdraví i okolní životní prostředí.


 Biopotraviny přináší výhody zejména co se týká zdravotní nezávadnosti a kvality. Biopotraviny na rozdíl od klasických potravin neobsahují chemická aditiva, konzervanty, stabilizátory, umělá barviva atd. 


Je prokázáno, že biopotraviny mají lepší výživnou hodnotu (vyšší obsah vitamínů, zejména vitamínů C a E, vyšší obsah minerálních látek).


Ekologicky vypěstovaná zelenina má nižší obsah dusičnanů až o 50% a nižší obsah pesticidů o více než 90% v porovnání s konvenční zeleninou.

Sortiment českých biopotravin je poměrně široký a zahrnuje především následující výrobky: mléko a mléčné výrobky (jogurty, sýry, tvaroh atd.), pečivo, čaje, koření, mouku, těstoviny, dětskou výživu, vejce, vepřové a hovězí maso, ovoce, zeleninu, sušené ovoce, víno atd. U některých komodit je ale nabídka nedostatečná a nepokrývá poptávku spotřebitelů (např. vejce, ovoce, zelenina). Některé biopotraviny nejsou českými výrobci biopotravin produkovány vůbec a dovážejí se ze zahraničí (např. oleje).


Spotřebitelé přispívají nákupem biopotravin k lepším životním podmínkám chovaných zvířat a k nižšímu znečišťování životního prostředí chemickými látkami.  Webové stránky vytvořil DUOWEB.cz
Copyright   |
Ochrana osobních údajů   |